×

Istraživanje: Čini li kongresna industrija dovoljno kako bi inspirirala poslovne lidere budućnosti?

Istraživanje koje su objavili Imago i Loughborough University pokazuje da organizatori događanja trebaju imati jači fokus na stil učenja koji preferiraju milenijalci i poslovni lideri budućnosti.
Imago istraživanje
Imago istraživanje
Foto: Imago

Istraživanje provedeno od strane Imago Venues u suradnji s Loughborough Sveučilištem, nastavak je pošlogodišnjeg izvještaja „Ima li u budućnosti mjesta komunikaciji licem u lice“, a cilj je pokazati čini li kogresna industrija dovoljno kako bi inspirirala poslovne lidere budućnosti. Istraživanje su proveli na uzorku od 430 sudionika poslovnih događanja, organizatora i studenata, koristeći fokus grupe, intervjue licem u lice i online upitnike. Metodologiju, analizu i vrednovanje istraživanja provela je tvrtka The Right Solution.

Događanje mora biti usmjereno ka postignućima sudionika, a ne organizatora
Istraživanje je pokazalo da vizija i ciljevi tvrtke imaju visoki prioritet kod organizatora, ali vrlo nizak prioritet kod sudionika. Sudionicima je važno da oni budu prepoznati i da na eventima izgrade povjerenje u svoje sposobnosti.

Istraživanje kongresne industrije

Emma Boynton, voditeljica prodaje i marketinga u Imagu, komentirala je: "Naša uloga je osigurati okruženje za kontinuirano obrazovanje, učenje i komunikaciju. Da bi se to postiglo, za nas je važno znati što ljudi, posebno lideri sutrašnjice, žele od poslovnih događanja. Istraživanje je otkrilo da milenijalci polažu veliku vrijednost na osobnu komunikaciju licem u lice ali, obzirom da tehnologija utječe na način na koji oni komuniciraju i posluju, traže iskustvo učenja prilagođeno njima. Žele učiti od inspirativnih stručnjaka kako bi stekli znanja koja će im pomoći da ostvare svoje buduće profesionalne težnje a, u mnogim slučajevima, njihove potrebe nisu zadovoljene od strane organizatora događanja.“

Najvažniji zaključci provedenog istraživanja pokazuju:

  • 82% sudionika i 81% studenata, rekli su kako je glavni motivator za sudjelovanje na konferencijamana i drugim poslovnim događanjima osobni razvoj karijere, dok organizatori ovaj motiv nisu visoko ocijenili.
  • Samo 51% sudionika i 37% studenata se osjećaju potpuno potaknutima na sudjelovanje na takvim događanjima.
  • Sudionici vide poslovne evente kao priliku za kreativno i inovativno razmišljanje, ali povratne informacije sugeriraju da to ne dobiju uvijek i da bi organizatori trebali obratiti više pozornosti na poticanje kreativnog razmišljanja.
  • 75% sudionika i 77% studenata vole kada događanja koriste interaktivne igre i nove tehnologije, ali samo 66% organizatora ih koristi.
  • Strast i entuzijazam su najviše rangirane karakteristike koje sudionici, organizatori i studenti žele od predavača.
  • Dok aktivnosti na društvenim medijima neće nužno motivirati na sudjelovanje na događaju, 61% sudionika, 51% organizatora i 65% studenata vjeruje da je to dobar alat za jačanje svijesti o eventu.

Istraživanje kongresne industrije

Kreirajte uzbudljiv, interaktivan i relevantan sadržaj
„Sudionici događanja žele sadržaj koji im nudi inspiraciju, strast i vodstvo te, za razliku od organizatora, ne cijene događanja koja su usmjerena isključivo na dobivanje informacija o viziji kompanije. Nama, kao prostoru namijenjenog za događanja, važno je pomoći organizatorima da svojim događanjima zainteresiraju milenijalce, pomognu im naučiti nešto vrijedno i razvijati odnose koji će im biti od koristi – događanja trebaju biti povezana s onim što oni žele postići, a ne organizatori.“, istaknula je Emma.

Tu je bitno odabrati i pronaći motivirajuće govornike. Po pitanju inspirativnih govornika, ispitanici su bili jednoglasni po tome što im je najvažnije:

  • Strast i entuzijazam: sudionici 98%, studenti 93%, organizatori 98%
  • Odnosi i interakcija s publikom: sudionici 91%, studenti 86%, organizatori 92%
  • Inovativnost i nove ideje: sudionici 91%, studenti 86%, organizatori 87% 
  • Relevantnost: sudionici 90%, studenti 87%, organizatori 88%
  • Pričanje priča (storytelling): sudionici 89%, studenti 87%, organizatori 90%

Istraživanje kongresne industrije

Ljudi žele kraća predavanja kojima se ne želi postići previše odjednom, već su učinkovita i relevantna. Sudionici često više vole komunicirati sa svojim kolegama sudionicima, nego s predavačima. Stoga je važno da organizatori i konferencijski prostori stvore povoljno okruženje za ovu interakciju.

„Kao industrija, trebamo raditi još više, biti fleksibilniji i razmišljati unaprijed kako bismo donijeli korist svima koji prisustvuju poslovnim događanjima, tako da ona imaju za njih veću vrijednost.“ zaključila je Emma Boynton.

Istraživanje u cijelosti možete preuzeti na ovom linku.