×

Future Tense u Zagreb dovodi više od 45 domaćih i stranih futurologa!

Objavljen je impresivan program nagrađivane domaće konferencije o budućnosti poslovanja koja će se održati 10. i 11. svibnja u Muzeju suvremene umjetnosti Zagreb
Future Tense 2022
Future Tense 2022

Višestruko međunarodno nagrađivana poslovna konferencija Future Tense objavila je program za 2023. godinu. Ukupno 46 domaćih i inozemnih stručnjaka i lidera govorit će na dvije pozornice unutar Muzeja suvremene umjetnosti u Zagrebu. Cjeloviti program Future Tensea 2023 pronađite na službenoj web stranici konferencije.

Čak sedam globalno cijenjenih futurologa održat će predavanje o sedam relevantnih i aktualnih tema; Nikolas Badminton (Future of Technology), Joe-Max Wakim (Future of Health and Medicine), Sofie Hvitved (Future of Metaverse and Media), Erica Orange (Future of Education and Work), Gerd Leonhard (Sustainable Future), Alfons Karabuda (Future of Entertainment and Culture) i Anders Indset (Future of Leadership).

Nakon predavanja futurologa, domaći i inozemni stručnjaci na panelima će raspravljati o pojedinoj temi na Global stageu, dok će na Focus stageu lideri na tržištu dublje ulaziti u temu, predstavljajući case studyje i uspješne projekte.

Future Tense 2022

U sklopu konferencije održava se i radionica Megatrends Shaping Tomorrow uz vodstvo voditeljice Instituta za studije budućnosti iz Kopenhagena, Darije Krivonos, a mjesta su ograničena pa nabavite svoje što prije.

Future Tense održava se 10. i 11. svibnja u Muzeju suvremene umjetnosti Zagreb pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja te Ministarstva turizma i sporta, Grada Zagreba te Veleposlanstva Kraljevine Danske u Republici Hrvatskoj.

Futurolog objašnjava: Kako profitirati od kulture i umjetnosti?

Tehnologija je već promijenila način na koji konzumiramo kulturni i zabavni sadržaj, kao i njegovu proizvodnju. Ali što to znači za budućnost umjetnosti i kulturne industrije te, prije svega, za budućnost autora? Odgovor donosi Alfons Karabuda: „Umjetnost i tehnologija moraju se razvijati paralelno i zajedno, to dovodi do ravnomjerne raspodjele profita. Naime, kultura i umjetnost već jesu profitabilne, ali taj profit nije podijeljen ravnomjerno. Zato moramo raditi na razvoju novih poslovnih modela koji će u konačnici dovesti do boljih rezultata, kako kreativnih, tako i financijskih“, kaže Karabuda, dodajući da će budućnost donijeti i aktivniju ulogu korisnika u razvoju poslovnih modela te će oni biti dio razvoja kreativnog sadržaja i načina njegove konzumacije.

Alfons Karabuda je istaknuti skladatelj s više od 30 godina iskustva u glazbenoj industriji. Predsjednik je Međunarodnog glazbenog vijeća, počasni predsjednik Europske alijanse skladatelja i tekstopisaca, izvršni predsjednik Švedskog udruženja skladatelja, tekstopisaca i autora te stručnjak na području umjetničkih autorskih prava u Vijeću za ljudska prava UN-a, kao i u Odboru za kulturu pri Švedskom nacionalnom povjerenstvu za UNESCO.

Future Tense, Alfons Karabuda

„U Hrvatskoj imamo manjak dugoročnih politika na svim razinama, a općenito nam nedostaje vizije i promišljanja o budućnosti. Konferencija poput Future Tensea može potaknuti lidere iz poslovnog svijeta, politike i javne administracije te neprofitnog sektora, uključujući i ljude iz kulture i umjetnosti, da se zapitaju neka iznimno važna pitanja, poput: 'Gdje vidim svoj posao, industriju i sebe za 10, 20 ili 30 godina?'“, ističe Antun Tomislav Šaban, tajnik Hrvatskog društva skladatelja. Osim što će biti panelist na Future Tenseu, jedan je od osam članova Programskog vijeća konferencije, domaćih lidera i stručnjaka koji kontinuirano rade na promišljanju i dijeljenju ekspertiza iz svojih industrija.

Sve o ovogodišnjoj konferenciji, kao i o ulaznicama i mogućnosti sudjelovanja pronađite na www.futuretense.eu.