Opatija se predstavila u Frankfurtu na ovogodišnjem IMEX-u
Novu Upravu čine Igor Šehanović, predsjednik Uprave, Giorgio Cadum, član Uprave zadužen za sektor prodaje i marketinga, Daria Skansi, članica Uprave zadužena za razvoj ljudskih potencijala, Dino Hrelja, član Uprave zadužen za hotelske operacije te Robert Ferlan član Uprave zadužen za financije, računovodstvo, razvoj i nabavu.
Prema riječima Igora Šehanovića tijekom 2011. godine je financijska efikasnost kompanije dignuta za 100% i to prvenstveno time što su prve investcije bile usmjerene na povećenje direktne prodaje, okrenulo se novim kanalima te je uloženo 2 milijuna kuna u novi call centar. Počelo se i analizirati troškove u skladu s praksom u Hrvatskoj i u svijetu.
Ukupna ulaganja u 2011. godini iznose oko 5 milijuna kuna. Kako je najavio Šehanović, u 2012. godini se planira ulaganje od 35 milijuna kuna, i to u rekonstrukciji, nadopunu hotelskog proizvoda, tržišno repoziciniranje, uređenje plaža i fasada, nadopunu opreme, sitan inventar, radnu odjeću i održavanje. Investicijama će biti obuhvaćeni hotel Ambasador, vila Ambasador, Kristalna dovorana i terasa Kvarnera, hotel Kristal te hoteli Bristol u Lovranu i Marina u Mošćeničkoj Dragi.
Opatijska rivijera treba se razvijati u pravcu odmorišne destinacije više srednje klase ovog dijela Europe, koji odmor u izvan ljetnim mjesecima prihjvaćaju u obliku pružanja SPA i wellness usluge. Opatiju vidimo kao mondeno lječilište, ili prevedeno na jezik 21. stoljeća kao top SPA, wellness i relax destinaciju., rekao je Robert Ferlan.
U periodu od 2011.-2016. godine kroz investicije se planira ukupno uložiti oko 500 miljuna kuna, i to kroz konzervativnu politiku financiranja, što znači da će investicijski ciklusi financirati 50% iz kratkoročnih kredita i 50% iz vlastitih sredstava.
Razvoj destinacije i suradnja s Gradom i TZ-om
Prema riječima Igora Šehanovića, LRH žele maksimalno biti povezani s razvojem same destinacije, što vide da može ići u dva smjera.
Prvi je da se destinacija razvija stihijski kao što je to slučaj trenutno, te da se svi pokušaji razvoja svode na individualne hotelijere, a prema starosnoj strukturi gosti su starije životne dobi. U tom slučaju LRH će ulagati 500 milijuna kuna u objekte s 3 i 4 zvjezdice koji će raditi sezonski i biti namijenjeni za starije goste.
Drugi je smjer da se svi turistički subjekti udruže te da se napravi strategija razvoja i provedbeni plan. Prvo bi se trebalo definirati koji gosti se žele u destinaciji, te osnovati managment kompanija.
Kako navodi Šehanović, to nije važno samo za LRH, već i za Milenij hotele, Mozart, Vienna International i druge koji su voljni ulagati. U tom slučaju, LRH će ulagati u visokokvalitetne objekte i na taj način bi Opatija trebala postati najbolja destinacija na Jadranu.
O tome kamo će Opatija krenuti ovisiti najviše ovisi o stavu Grada Opatije i aktivnosti Turističke zajednice, te kako to vide u LRH na njima je da odluče da li žele stagnaciju ili napredak.